Strona główna » Badania diagnostyczne » Bronchoskopia
Najczęstsze Interna Ginekologia Chirurgia Pediatria Ortopedia Rehabilitacja Urologia Badania diagnostyczne Laryngologia Okulistyka Neurologia Psychiatria Onkologia
Zdrowie i uroda
Medycyna alternatywna
Arytmie, czyli zaburzenia rytmu serca
Jaką metodę antykoncepcji stosujesz?
Prezerwatywa
Pigułka antykoncepcyjna
Kalendarzyk
Nie stosuję

REKLAMA
 

Interpretacja wyników badańMorfologia (krew)USG, RTGTomografia komputerowaRezonans magnetycznyGastroskopia KolonoskopiaBronchoskopiaCytologiaBiopsjaInne

Bronchoskopia
Bronchoskopia - diagnostyczne badanie endoskopowe dróg oddechowych, wykonywane za pomocą bronchoskopu, specjalnego urządzenia wprowadzonego przez nos lub usta. Zabieg najczęściej wykonuje się w celach diagnostycznych, głównie rozpoznania ewentualnego procesu nowotworowego, ale niekiedy również ze wskazań terapeutycznych (usunięcie ciała obcego, odessanie zalegającej wydzieliny).


Bronchoskopia - opis badania
Bronchoskopia to inaczej wziernikowanie układu oddechowego. Do badania wykorzystuje się specjalne urządzenie zwane bronchoskopem. Jest to rodzaj endoskopu wykonanego z tworzywa sztucznego, który umożliwia dokładną ocenę układu oddechowego.


Endoskopia
Endoskopia - ogólna nazwa zabiegów diagnostyczno-leczniczych w medycynie, polegających na badaniu wnętrza ciała ludzkiego przy wykorzystaniu endoskopów.


Rak płuca
Rak płuca (inna, niekiedy stosowana nazwa rak oskrzela) - najczęstszy nowotwór złośliwy, na który umiera rocznie na całym świecie 1,3 mln osób. Jest jednym z najgorzej rokujących nowotworów. Stanowi najczęstszą przyczynę zgonów z powodu raka u mężczyzn i jest na 2. miejscu pod tym względem u kobiet. Obecny stan wiedzy wskazuje na to, że największy wpływ na ryzyko zachorowania na raka płuca ma długoterminowe narażenie na wdychane karcynogeny, a zwłaszcza dym tytoniowy.  

Najczęstsze przyczyny alergii
1Biopsja
2Bronchoskopia - opis badania
3Endoskopia
4Obrazowanie rezonansu magnetycznego
5Cytologia, USG i mammografia w życiu kobiety
6Badanie biochemiczne krwi
7Morfologia krwi i jej badanie
8Niedokrwistość, anemia (łac. anaemia)
9Morfologia krwi
10Cytologia, USG i mammografia w życiu kobiety
Porady medyczne

REKLAMA

Paradowski Medical Group

sport-med.pl
kardio-med.pl onko-med.pl geno-med.pl

  
Osteoartroza - jak z nią wygrać?
Walczymy z chorobą zwyrodnieniową stawów - zobacz, jak zniwelować ból!

więcej »

  
Gdy bolą stawy - terapia Orthokine
Terapia Orthokine to nowoczesna, niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów i urazów sportowych. więcej »

Komórki macierzyste
Korea Południowa jako pierwsza zezwoliła na sprzedaż leku zwierającego ludzkie komórki macierzyste.więcej »


2009 Doctormed.pl Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Wszystkie materiały zamieszczone na stronach Portalu Medycznego Doctormed.pl nie mogą stanowić podstawy do podejmowania działań o charakterze zdrowotnym, a w szczególności do stosowania bądź niestosowania określonej terapii, przyjmowania lub nie przyjmowania leków itp.